The Girl Next Door або “Шукай собі жінку за парканом синку”

Довгий час я задавався питанням, чому згідно метричних записів дуже часто буває що женяться\віддаються сусіди. Наприклад жителі будинку №14 і №15, №156 і №154, №225 і №227 і так далі я ще можу привести пару випадків.

І ось недавно, випадково переглядаючи facebook, натрапив на історичні дані дослідження подібного характеру: Genealogy Records Prove: He Married the Girl Next Door!

Guess that proves the old saying that our ancestors married “the girl next door.”

Що дослівно підсумовує результати – Дослідник найшов ситуацію коли сусід женився на сусідці буквально, і це він підтвердив фразу старих людей: “Дівчина з сусідніх дверей”.

В українській інтерпретації, це буде звучати десь так: “Іди ко синку, та бери жінку собі онде за парканом в сусіда”.
Дослідивши історію села в роки 1865-1890, можу з 99% впевненістю твердити, що тоді поселення людей були дуже рідкими. Були хутори, і сімейні обійстя, і щоб вибрати когось собі в дружину, треба було або брати в сусіда або їхати “в світ за очі”. І дійсно – в той час не було багато вибору, не було такого різноманнітя людей та методів спілкування. Багато чого робилось в обмеженому просторі.

Ще один факт, подібного характеру, дослідив – Якщо родина в одному селі має звязки з родиною в іншому селі, то через покоління, появляються зворотні шлюбні звязки.
Наприклад Чоловік Х з Села А женився на Жінці У з Села Б. Діти цих людей активно будуть спілкуватись в наступні 20 років, а потім появляються шлюбні звязки на рівні кузенів (2-рідних братів сестер, але вже з різних сіл).
Цей факт мені дуже допоміг, і надалі допомагає в дослідженні родоводу – зокрема я тепер маю достатньо інформації з власного села, щоб досліджувати метрики сусідніх сіл, з надією що найду більше даних, про історичне походження та міграцію носіїв прізвища “Лундяк”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s