Що це? Чому це?

Уявіть собі сільську далеко не ідеальну дорогу, і вздовж неї ряд будинків, ну так біля 10-12. Тут жили свого часу різні люди, але кожен раз їх всіх обводнювало щось одне і в той же час вирізняло від інших районів села. І це одне мені не дає спокою, і я вирішив в цьому розібратись.


Справа в тому, що по майже 100% повірених даних в мене в селі є особливий район де живуть люди, і цей район не дуже стабільний. В цьому районі я народився (ну точніше народився в Надвірні, але дитинство прожив саме тут). Я провів мікро дослідження і здається інших подібних районів в селі нема.

Проблема: Відколи пам’ятають всі один одного, в районі постійно або сварки, або хвороби, або ще якесь нещастя. Поки всі живуть буденним життям, то зовсім нема часу подивитись на реальні речі під іншим кутом зору, дещо більш глобально.

А
Напевно найстаріша сім’я, ну можливо 2га. Чоловік вічно пив, правда працював, і порівняно з іншими сім’ями на той час, були багатшими. Сини його теж були пияками. Першим здається помер молодший син, здається там якась справа була пов’язана з сім’єю Д, після чого він повісився. Потім повісився тато. А пізніше спився і Середульший син. Мама їх остання, ще жива. А Старший син в люди вибився, вилетів до жінки. Досить добре тримався (фінансово я маю на увазі). Потім таксував селом пару років. Я буду називати таких людей – “ластівками”, бо їм вдалось вилетіти з родового місця. Багато негативного з ними пов’язано, багато чого згадувати не хочеться. Офіційне прізвище їх каже про те, що хтось з їхніх дуже дуже давніх родичів був “нагуляний”. Можливо це карма, можливо це доля, я не знаю, але як кажуть “факти на лицо”.

Б
Трошки легша сім’я. Свого часу коли я був ще в школі, на рік молодша від мене дівчина була молодшою дочкою з цієї сім’ї. Дивна була. Але якось вийшла заміж, та й вилетіла ластівкою. Старша сестра теж вилетіла. Десь живуть обоє. А батькам лишилось тут жити, сваритись між собою, з сусідами, спиватись пивом та горілкою, і морально деградувати. Чоловік був дуже розумним і начитаним, але “щоб мягко висловитись”, до життя не пристосованим. Він, та його родина були в минулому теж не із стабільних людей. Далі буде, як один із їхньої родини після тюрми приїхав наше село жити, і як ця сім’я мала і має з ним проблеми.

В
В більшості випадків ця сімя з моєю дуже дружні, ми з ними не конфліктували ніколи.  Так от ця сімя, дуже критична до своїх сусідів Б і Г, та і власне в середині сімї, також багато конфліктів. Старший син вже давно вилетів в Німеччину залишивши в селі першу жінку і двох дітей, яких ви вже можете догадуватись виховав не тато а вулиця. Потім приїздив назад, знову поїхав, ніби нічого, десь щось допомогав сімї. Дочка з мамою живе на подвір’ї. Ця дочка має сина, який появився на світ не від дуже яскравого бажання (хоча не мені судити). Але знову ж таки – факт – мама одиночка. Старша по будинку мама, дуже свого часу багато працювала, щоб побудувати дітям будинок. Вона напевно перша в нашому районі хто збудував добротну цегляну хату. Вона завжди старалась для дітей, щоб їй це не коштувало, правдами і неправдами, цеглинку до цеглинки. Недавно приїхав той Старший брат, вже з 2гою дружиною. Дочка з мамою побились, з невідомих чи не обґрунтованих причин, якщо з боку дивитись.

Г
Напевно перша сімя, в якій я свідомо вже розумів що таке сварки, прокльони і тд тп. Бо майже був поряд цього дійства. Пам’ятаю саме старша жінка на тому подвір’ї була завжди чимось невдоволена. Може це її єврейсько-татарська зовнішність на це вплинула, а може тому що дочка її мала чоловіка пияка. І як не п’янка то сварка. А коли появились діти в дочки, то сваритись виявилось більше людям. Одна онука десь вилетіла в інше село, а старша (на рік молодша від мене) одружилась мають з чоловіком дітей і живуть тут же. Молодий з старим десь не де вип’є, але в більшості роботящий молодий. Їздить по “москвах”. Ця сім’я, завжди находила якісь проблеми на межі чи в побуті з сусідами В. І мене завжди дивувало, що це людям не втихомириться.

Д
Також одна із старших сімей. Тут всі вилетіли. Зараз нема нікого. Вона завжди ходила босою, чи літо чи зима, завжди БОСА. Трохи страшно було з нею говорити, якись страх не зрозумілий був. Хоча були соціальні думки на кшталт відьомства, але вони мною ніяким чином не були звірені. Але не пригадаю дуже щось поганого від неї. Син її жив неподалік з сімєю. Потім з роками помер. Жінка його ще живе. А його молодший син теж помер не зрозуміло, десь на роботі.

Е
Це найстарша сімя. Чоловік кажуть був не з хороших. Я його не памятаю, але враження лишилось якесь негативне. Жінка дуже добра, це людина яка мене виховала (я ж бо в Ж по сусідству), завжди була привітна і ніколи поганого від неї не чув. Їхні діти в інші села вилетіли. Та один син мав нагоду побувати в тюрмі більше як 10 років. Колись я мав змогу бути в гостях в дочки цієї найстаршої жінки в Сумах, там я бачив того сина тюремника, але ще тоді не знав. Отож найстарший син цієї сімї здається розбився на мотоциклі. Середня дочка була і є в Сумській області, і мала важку хворобу ніг, а тепер і цироз (після хімії на ноги). Того року цей тюремник колишній приїхав сюди жити. Майже рік він пянствував, дебоширив, не давав спокою сусідам. Пригадуєте, я розповідав про сімю Б, так от ця сімя і вони то якось родина. Як “тюремник” приїхав, то всі п’яниці в окрузі ніби активувались. То з одним вип’є і надебоширить вночі, то з другим. На почтаку 2013го померла його мама (ця жіночка яка мене вибавила малим). Він якось вроді заспокоївся. Десь пропав на пів року. Мав якусь одну жінку, потім другу з останньою зараз і живуть в сусідах. Каже що майже вихопив її від якогось чоловіка, який її чуть не задушив пару раз при сварках/суперечках. Тепер якось обоє через горілку, через мінімальні гроші від роботи вантажника на базарі, та і від духа божого живуть.

Є
Там жив старий дідусь, який був одружений на моїй родичці. Я завжди його боявся,бо він постійно лякав мене шпилькою, казав що мені щось проколить 🙂 Але батьки кажуть, що дідусь був добрим загалом. Він з тої родини що сімя Б і Е. Власне тому і земля поряд з Е. Діти їхні всі вилетіли в сусіднє село. Старша дочка віддалась за чоловіка який був дуже пияком, але й роботяга дуже був. Їх старший син аналогічно. Решту дітей менш-більш стабільно.

Ж 
Що тут сказати … Теж не ідеально все, і як кажуть – “як в людей”. В давнину, голова сімї, кажуть був дуже роботящий, і дуже серйозний. Було там багато дітей. Хлопці всі дружили з горілкою. Хтось в міру, хтось не дуже. Багато суперечок було на подвір’ї з цим, коли подорослішали. Але повилітали всі потім. Наймолодша залишилась тут. Сім’я як кажуть “не склалась”. Тут я вже не можу думати чому, це майже не реально бути об’єктивним. Але знову ж таки “факти на лицо”: Мама важко виховувала двох дітей, багато чого мама пережила. Та ми підросли, вилетіли хто куди, і мама сама дома завжди. Десь приїжджаємо в гості, але я б сказав що то замало. “Старість не радість” – то хвороби то банальна безпомічність в простих речах. А попросити допомоги нема в кого, бо кругом самі “майже пияки”.
Ми ні з ким ніколи не конфліктуємо. Ми якось мені здається завжди осторонь, ми завжди займаєм позитивну позицію, і гуманістичну по відношенню до людей.
Ще мамині батьки, ще вони були, то теж так жили, теж дуже поважали їх люди. Люди хоча і бідні були, але багаті були на добре слово, на корисну пораду.

З
Колись, ще ту жили інші старші люди, і тоді сусіди всі пам’ятають пожежу, яка тоді чуть не 3 будинки спалила. Я деталей вже не знаю, але тоді та пожеж як би смугою пройшлась по людях.
Тепер, тут цікава сімя – найгучніша, найяскравіша в темі прокльонів, суперечок, бійок та алкоголізму. Жінка має купити, принести, будь де дістати пляшку, бо інакше чоловік береться за сокиру, чи щось інше важке, і буде ганятись за нею, і може й побити навіть. Дивом як та жінка ще жива. А там же дочка з дітьми. Малі то все бачать. Брат її (мій одноліток) вилетів пару років тому в інше село. Ніби там все добре. Будується. Цікавий факт, коли чоловік тверезий, з ним навіть можна про щось серйозне, політичне чи інше говорити. Але коли п’яний, то зовсім інша людина. Жіночки теж не з найкращих у відносинах. Теж свої далеко приховані справи є.

И
Ще в часи дуже старших людей, тут були сварки між невісткою і свекрухою. А потім і між невісткою і людьми сусідами. “Жіночка” – яка невістка – не з цього подвір’я, але прийшла сюди, і багато чого в сусідів людей пропадало. Ще коли вона жила, дуже сварилась її вже дочка і онука і зять. Прокльони, матюки, бійки. Потім ще приїхав тої “жіночки” син – то сварки стали ще більше. Багато народу, а площа в будинку то мала. Жіночка вже померла. Дочка її і онука перейшли в інший будинок в іншій частині села. В тісноті живуть, але надіюсь вже спокійніше в них. А на цьому подвірї, зараз живе той брат, і як не важко здогадатись, “від хорошого життя”, лишається тільки пиячити. Всі вище згадані пияки, він і ще пару з іншого кутка села, “дають прикурки” сусідам час від часу. Десь комусь щось поможе, дадуть йому пару гривень і пляшку горілки, і так з дня на день.

І
Найстаршу жіночку памятаю тут, наскільки памятаю, то нічого поганого чи негативного за нею не чув,  ну або не розказували мені. Сини її – гарні люди, цікаві співбесідники, завжди про сільські справи можна було поговорити спокійно. Старший брат живе вже дальше, а молодший брат залишився тут. Його сімя можна сказати певний зразок, якими сімї мають бути. Виховали багато дітей, всі менш більш встроїлись по життю. Діти до них старих всі прибігають коли помогти треба щось. Але вже старість, чоловік все більше пиячить, хоча в минулому був дяком в церкві. Старість, слабість, хвороби … Можливо тому, що пару років в минулому сварились вони з сусідами з будинку И. Дуже сильно “не переварювали” ту жіночку, яка у всіх щось завжди крала.

Ї
Найстаршу пам’ятаю, в неї був дуже темний будинок, там завжди пахло димом, адже піч як палилась то вся хата димілась. Потім наступне покоління дітей на деякий час були тут. Але їх змінило швидко третє покоління. І тепер там вже молодша сімя зараз, і в межах норми як кажуть. Є звичайно свої секрети, не ідеальні люди виявляється. Специфічні люди.
Це якраз будинок на межі доріг, точніше будинок в глибині від доріг, але географічно навпроти дороги до колгоспу. Чоловік в тій сімї дуже трудяга, компанійський, та і загалом позитивна людина. З такими завжди цікаво говорити, не важливо від віку. Шкода мені буде якщо в сім’ї в нього щось почнеться. Не мало б бути такого, він заслуговує на благодать.

Й
Недалекі сусіди від Ї. Ще коли памятаю найстарші ту були, то завжди були пянки, крики, прокльони. і чоловік і жінка. Вони померли, лишилась тут їх дочка. Вона з чоловіком має 3 дітей молодих. І ніби нічого, чоловік там же “по москвах” їздить, хату збудували.Я мало знаю про цю сімю, якось завжди мимохідь проходили. Якось в минулому пригадую була якась суперечка з будинком Ї і будинком Г (хоча вони якось там родичаються начебто). Правда недавно здається сини молоді щось дуже побились, і “не від добра” як кажуть.

К
Знову ж таки сімя, в якої теж якісь секрети пробігали на рівні батьків-дітей. Та й загалом язикаті баби там 🙂 В обіду себе не дадуть. З сусідами теж деколи в сварки встрявали. Побудували через дорогу новий будинок, і тоді ніби легше все пішло. Рахуються з багатших зараз, бо мають нову хату.

Л
Відносно стабільна сімя. Старших памятаю, чоловіка вже ні, але жінку так, трохи вредна і придиралась завжди. Але не більше. Сини куди хто. Наймолодший лишився. Зараз якщо так глянути, то з вище перелічених можна вважати 2им з багатших. Діти, “женячка”, онуки, ніби все стандартно. Чоловік явний адміністратор, міцно тримає як і сімю так і сусідів, якщо щось. Кажуть щось теж прихворів під старість (хоча він і не старий дуже).

М
А це остання сім’я яка закриває ланку неблагополуччя. Старша жінка мала двох дітей: сина, який якось випадково попав в тюрму, але потім вийшов, взявся за роботу, зараз з ними тут живе; і дочку, яка не є дуже сповна розуму як в народі кажуть, хоча має двох дітей. Старший мій ровесник, теж не дуже нормальний, а молодший як був малим мав аварію, і якось там втратив частину ноги. Хоча зараз, старший десь пропав (ну або я мало знаю), а молодший ніби піднявся, щось робить, вроді десь вчився навіть. Хатинка дуже стара, дуже бідненька, але на ній висить “сателіка”. Що свідчить про те, що хтось з них десь таки був “по москвах” то і заробили грошей хоча б на пристойний телевізор і антену. Решту не знаю, бо до них мало людей ходять.

Чому б це все могло бути?
Ось пару ідей:

 • Колишні тюремники, пияки, самогубці, кривдники та дебошири. В такі обстановці важко виживати і бути ще нормальним. Цілком ймовірний варіант. Але ж все одно – пияцтву має бути якась причина.
 • Погана аура людей: кров, грім, прокльони, шляхи “трафліют” когось майже кожного дня. Як кажуть дослідники енергетичних полів, все негативне сказане людьми скупчується над людьми в  такий собі саркофаг, і чим більше негативу, тим саркофаг чорніший, і тим більше ситуація нагнітається. Навряд чи хтось є такий, що буде в в силах переконати людей, говорити позитивні речі в ефір. Це хоча б був якийсь крок вперед.
 •  Поле, що навпроти, було колись панське, потім колгосп прийшов взяв під владу. На полі завжди було багато народу з навколишніх округів-районів. Що дивно, що всі ці нещастя людські, в процентній більшості, якраз в тих будинках які навпроти поля. Чи це збіг чи в цьому є якась суть, я ще не знаю.
 • Є варіант, що це якось віра та відвідування церкви впливає. Адже десь половину з цих людей, взагалі не ходять до церкви, ну хіба на великі свята. Я не є прихильником цього варіанту, але він має право на статистику.
 • Смітник. Свого часу, весь це окреслений регіон людей зносив все сміття, всі відходи в єдине місце. Воно зараз заросло травою, хащами, і там вже майже нічого не видно. Зараз сміття збирають здається централізовано на рівні сільської влади, але чи цей смітник люди не підживлюють я не знаю.
 • По одну сторону будинків є “Груповий” на якому працюють з нафтою люди. В якому році почався він я не знаю, але кажуть там є викиди радіоактивності, і якщо це і вплинуло на людей якось, то воно б так само мало вплинути на інших людей вздовж дороги (а їх є багато).
 • По другу сторону є гора “Гига”, на якій теж нафту добувають чи газ. Але час від часу там працівники з сусіднього села випалюють щось, і викидають в повітря. Знову ж таки, від такого впливу мало б якось відреагувати більше села ніж пару будинків.
 • Геопатогенні зони. Цікава гіпотеза, і на разі, найбільш науково може пояснити всі ці речі. Але її треба доказати.

І ось що я вирішив. Я не дурно це все написав. Це проста аналітика вхідних даних (програміст, математик і статист мене зрозуміють). Дані дають розуміння справ, а далі треба аналізувати і робити експерименти.

Якщо окреслити, найбільш активні зони, і спробувати визначити якусь центральну точку, то та зона яка обведена червоним, я вважаю може бути потенційно ореолом розколу в земній корі.
ПЕРШ ЗА ВСЕ КАРТА ДУЖЕ наближена.
Але, якщо глянути на окреслену область, виходить що епіцентр геопатогенності десь між будинками Г і Д. Та я пригадую більше подвіря Е (наших лівих сусідів). Я пригадую, що там була криниця, якось завжди страшно було коли поряд з нею находишся. Потім її закинули. А поряд росте Яблуня, яка завжди плодоносить. І туди завжди ми дітьми бігали з пасовиська через дорогу по яблука.

Тепер лишилась “малость” – провірити на наявність геопатогенних зон. Треба пошукати спеціаліста. А паралельно б не зашкодило заказати службу в церкві.

Advertisements

2 thoughts on “Що це? Чому це?

 1. Цікавий пост. Готова довго говорити на цю тему.

  По-перше, думаю, що не слід скидати з рахунків те, що це село. Як би ми того не хотіли, але село вимирає, сільське господарство не завжди є прибутковим, багато в чому залежить від зовнішніх факторів, а більше на селі зазвичай немає де податись, хіба що є поруч виробництво. І не від хорошого життя люди налягають на горілку. І сварки на побутовому рівні за хату, землю, гроші і т.д. – це теж не від хорошого життя, а від того, що цього мало, всім не вистачає і всі претендують (“Нельзя всем дать все. Потому что всех много, а всего мало (с)). Плюс село, де всі знають одне одного, плітки, розмови і т.д. Плюс у сусіда хата біла. Ці всі фактори вкупі і створюють певну нездорову обстановку.

  По-друге, і випливаюче з по-першого, енергетика є енергетика, від цього ніде не дінешся, нехай люди втискують це у різні категорії. Хтось називає погану енергетику прокльонами, “пороблено”, але її можна просто назвати поганою енергетикою, ми стикаємось з цим щодня насправді, просто не завжди над цим задумуємось. Заздрість, плітки – це все також сюди ж. Від негативної енергетики завжди потрібно чиститись, хтось до бабок ходить, хтось виключно у церкві, хто у що вірить.

  І по-третє, додаткове до по-другого. Теорія про геопатогенні зони цікава тим, що це теж серйозна негативна енергетика, і найкращий спосіб звільнитись від її пагубного впливу – це переїзд, тому що чиститись все життя від того, що йде з-під підлоги дома – це не вихід теж. Моя бабуся була прихильницею теорії мереж Хартмана, він висунув теорію про те, що вся наша планета оповита мережею ліній, і їхній перетин найбільш несприятливий для людини. А взагалі найпростіший спосіб визначити геопатогенну зону – це маятник, він зазвичай не бреше.

 2. Якби ж то було поголовно, а це якось регіонами. Тобто є ж люди в яких все добре, в тому ж селі, при тому ж самому рівні бідності чи багацтва. Але люди якось більш вмотивовані до благополуччя, до оптимізму. Більше схильний думати, що люди просто в деякій мірі ліниві для себе, для свого щастя.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s